top of page

Bałtyk

DSC_8720.jpg

Mielno-Unieście

Miasto Mielno, wraz z przylegającym do niego Unieściem, to znany nie tylko w Polsce kurort wczasowy, słynący z własnego mikroklimatu o wyjątkowo korzystnych właściwościach zdrowotnych. Obszar ten cechuje się nie tylko ekologiczną czystością, ale także klimatem o silnych właściwościach leczniczych. Szczególnie w okresie przed i po sezonie letnim, w powietrzu obecna jest obfita ilość jodu oraz innych związków wzmacniających układ immunologiczny.

Morze Bałtyckie jest jedynym w swoim rodzaju akwenem. Jego wody, nasączone parą wodną, posiadają rzadko spotykane właściwości lecznicze. Działanie aerozolu morskiego oraz zawartych w nim soli, jodu, ozonu i innych składników ma korzystny wpływ na ludzki organizm, zwłaszcza na drogi oddechowe i struny głosowe. Chłodna kąpiel w Bałtyku stanowi naturalną formę hartowania organizmu.

Terapia morską, znana jako talasoterapia, jest zalecana dla wszystkich, zwłaszcza dla dzieci, jako skuteczna metoda poprawy zdrowia i ogólnego samopoczucia.

DSC_8715.jpg

Mielno – Unieście stanowi administracyjne i rozrywkowe centrum regionu. Oprócz szerokiej, czystej plaży z miałkim piaskiem, znajduje się tu również piękne jezioro Jamno. Nad jego wodami ma siedzibę klub morski „TRAMP” organizujący kursy żeglarskie i regaty o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Co roku organizowane są również zawody wędkarskie. Obok są wypożyczalnie sprzętu pływającego wykorzystywanego również do wędkowania.

bottom of page